Vampirizm Fan Site
Hey yabancı! üye oluıp aramıza katılmaya ne dersin???

Vampir Sevenlerin Buluşma Noktası - Vampire Clup

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Küçük İskender.. Yaşam ötesi bir adam..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
HaSTaRuH_666

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:
Özel Yetenek: Yok!
Statü: İnsan

MesajKonu: Küçük İskender.. Yaşam ötesi bir adam..   Ptsi Kas. 08, 2010 12:48 pm

Hayata hak ettiği sözleri söyleyebilen, marjinal şairimize bir bakalım.Eminim sizinde söyleyecekleriniz vardır...
İlk önce genel hatlaryla bakalım,sonra sözlerini tartışalım..
....................................................
Küçük İskender...
28 Mayıs 1964’te İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. Cerrahpaşa Tıp
Fakültesi’nde beş yıl okuduktan sonra ayrıldı. Bir süre de İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğrenim gördü. 1985 yılından itibaren çeşitli edebiyat dergilerinde şiir ve yazıları yayımlanmaya başladı. İlk ve uzun şiirleri Adam Sanat Dergisi'nin hemen her sayısında yer aldı. Temalarında alışılagelmişin kimi kez tam karşısında yer alan, polemikçi, başkaldırıcı şiiriyle sadece 1980'li yılların değil tüm Türk şiirinin en gözüpek şairi. Fazlaca karışık ve yer yer fazlaca uzun ve çoğaltımcı şiiri özgün çarpıcı başarı düzeylerine de ulaşabiliyor. Geleneksel yöntemler kullanarak yazdığı divan tarzı şiirleri, gazelleriyle de dikkat çekiyor.

Günümüze değin bunca yıllık süreye onlarca şiir ve özgür metin, bir günlük, üç roman, iki özel derleme, bir inceleme, bir antoloji olmak üzere birçok kitap sığdırdı. Kimi Avrupa ülkelerinde çıkan antolojilerde şiirleri basıldı. Kanada'da yayımlanan Descant adlı edebiyat dergisinin Türkiye özel sayısında, ABD'de ise Murat Nemet Nejat'ın 'eda' kavramında yoğunlaştığı Türk şairlerinden çeviri antolojisinde kendine yer buldu. 2000 yılında İtalya'da düzenlenen Avrupalı Genç Şairler Yarışması'nda (La Giovane Poesia D'europa Nel 1999) ilk ona girdi ve bu şairlerle birlikte kitaplaştırıldı. Yine aynı yıl içersinde uzun zamandır sinema dalındaki jürisinde de yer aldığı Orhon Murat Arıburnu Ödülleri'nde 'Bir Çift Siyah Deri Eldiven' adlı şiir kitabıyla birincilik alarak ödüllendirildi. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü master öğrencilerine 'Postmodernizmin Görsel Malzemeye Etkisi' üzerine bir seminer verdi. 2001 yılında Almanya'da, 2002'de de Hollanda'nın çeşitli şehirlerindeki etkinliklerde konuşmacı olarak ve şiir performanslarıyla yeraldı. 2003 yılında Berlin'de düzenlenen İlk Türkiyeli Eşcinseller Kongresi'nde bu konudaki dekleresini okudu. 2004'te Newyork'ta ve Kuzey Carolania'da üniversitelerde konuşma yaptı ve tek kişilik okuma gecelerine konuk oldu. Ayrıca Türkiye'de farklı üniversitelerde ve liselerde panellere, workshop'lara katıldı. 2005 ODTÜ Bahar Şenliği'nde ODTÜ Genç Yazarlar Topluluğu için bir açıkhava söyleşisine konuk olarak katıldı. Bir dönem seslendirme, senaristlik, radyo programcılığı, şiir matineleri de yapan küçük İskender, içlerinde 'Ağır Roman' ve 'O Şimdi Asker'in de bulunduğu beş filmde de oyuncu olarak rol aldı. Halen Varık, Adam Sanat, Yasak Meyve, Kaçak Yayın adlı dergiler ağırlıklı olmak üzere yazmaya ve kitaplaşmış eserlerini yayımlamaya devam etmektedir.
HaSTaRuH_666

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

MesajKonu: Röpörtaj.. Mutlaka okuyun..   Ptsi Kas. 08, 2010 1:23 pm

Küçük iskenderi hiç tanımayanlar için,hayata bakışını ve kendisini tanımanız açısından,alıntı yaptığım bir röpörtajını yazıyorum size..
Röpörtaj:
Serkan : küçük İskender Kimdir ?
Küçük İSKENDER : Özgeçmişimi zaten yayınlamışsınız. Onun üzerine ekleyecek çok fazla bir şey yok; insani değerlerin tahliliyle ilgilenen ve elde ettiği verileri edebiyatın çeşitli dallarında ürüne ve emeğe dönüştüren sıradan bir insanım aslında. Belki sıradanlığın görkemi beni böylesi dirençli kılıyor. Kalabalık içinde kaybolma şansını değerlendirmek de değil, olağan davranmanın cesareti desek daha doğru olur.
Serkan : Türkiye’nin Ahlaki yapısına göre eşcinsellik ve bisexuel’liği nasıl tanımlarsınız ?
Küçük İSKENDER : Cinselliğin herhangi bir ülkenin ya da coğrafyanın ahlaki yapısıyla ilgisi yoktur; o yüzden Türkiye yahut bir başka ülke kriterleri insan bedeni ve ruhu üzerinde, hele konu cinsellikse etkisiz elemandır. Sonuçta insan, arzuladığı, hissettiği ve bulunmak istediği noktada bedensel özgürlüğünü yaşar. Dayatılan heteroseksüelliğin, heteroseksist düşüncenin karşısında biseksüel, eşcinsel, travesti, transseksüel veya lezbiyen olarak durmak, seksin ötesinde, bugün politik bir anlam da taşımakta; alternatif yaşayanların hepsi bu politik duruşu dile getirmek zorunda değil; ancak, bu bilinci taşıyanların savaşçı ve aktivist olmasında büyük yarar vardır.
Serkan : Eşcinsellere vermek istediğiniz fikir ve önerileriniz nelerdir ?
Küçük İSKENDER : Kocaman bir yalnızlığın içine gömülü olduklarını unutmamaları gerekiyor; ama, bu yalnızlıktan efkar ve hüzün çıkartıp bunalımlarla cebelleşeceklerine, yalnızlığın ve imrenilen görkemlerinin tadına varmalılar. Eşcinsellerin dünya standartlarında başarılı olmalarının en önemli nedenlerinden biri de yaşam biçimlerini yukarda tutarak kaliteyi yükseltmeleri, adeta potansiyel bir güç haline gelmeleridir. Bugün moda, sinema, parfümeri, iç çamaşırı gibi önemli sektörlerin çoğu sırf gaylere yönelik çalışmalar yapıyorlarsa, bunun nedenini entelektüelliğe bağlamak doğrudur. Eşcinseller, kültürlü olmak zorundadır. Donanımlı olmaları, en büyük direnç kaynağıdır.
Serkan : Genelde neden Eşcinseller Sanat camiasından çıkar ?
Küçük İSKENDER : Bu, yanlış bir inanış. Her meslekte eşcinsel vardır; ancak sanatçılar daha fazla göz önünde bulundukları için o taraftaki eşcinseller dikkat çekiyorlar. Üstelik, eşcinsellerin duyarlıkları sanatla örtüştüğünden, meslek ya da ilgi alanı olarak sanata yöneliyorlar diyebiliriz.
Serkan : Eşcinsellik tedavi edilebilecek bir hastalık mıdır tedavisi var mıdır ?
Küçük İSKENDER : Bir süre tıp eğitimi almış biri olarak şunu diyebilirim ki, eşcinsellik patolojik bir durum değildir. Yıllar önce psikiyatri, eşcinselliğin bir hastalık olmadığını ilan etti. Şimdi, kalkıp başvuracağınız ya da ailenizce zorla götürüleceğiniz kliniklerde asla hasta muamelesi görmüyorsunuz. Bunun tersini iddia eden doktoru insan hakları mahkemesine verirseniz davayı kazanırsınız. Bu tür bir yaptırımla karşılaşacak arkadaşlarımız olursa direnmelerini öneririm.
Serkan : Eşcinsel kimliğini açıklayan bir siyasi sizce nasıl bir tepki alır ?
Küçük İSKENDER : Düşünmek bile istemiyorum; işte Türkiye’de ya da daha doğuda bunun bedeli gerçekten ağır olur. Şimdilik hayal olduğunu düşünüyorum. Yıllar önce mecliste bir gay olduğu iddiaları, dedikoduları dolaşmıştı ortalıkta; ne kadar doğruydu bilemem, ama, adamın bütün davranışları kontrol altındaydı gibi gelmişti bana.
Serkan : Siyasi Yönden Türkiye’de ileri bir zamanda eşcinsellere bazı haklar verilir mi ?
Küçük İSKENDER : Hayır. Bu konuda hiç umut yok. Boşuna hayal kurulmasın.
Serkan : Türkiyede Ne kadar eşcinsel vardır ?
Küçük İSKENDER : Cinsel kimlik oturması heteroseksüellikle başlıyorsa eğer, tezleri buysa, bu topraklarda çoğu heteroseksüelin eşcinsel ilişkiye de girdiğini biliyor, duyuyoruz. Sayıyı artık tahmin etmek zor değil.
Serkan : Eşcinseller neden kimliklerini açıklamama gereksinimi duyarlar ve çekinirler ?
Küçük İSKENDER : Batıda Coming out denen bu durum, bir tür toplumsal kimlik ifadesidir; kişiyi bağımsızlaştırır. Bizim gibi muhafazakar toplumlarda bunu göze almanın bir anlamı yok; sonuç ya skandaldır ya da aforoz. Ancak eğlence malzemesi olmayı seçerseniz, sizi kabullenebilecek bir halk var. En son Bülent Ersoy krizini anımsayın; diva diye el üstünde tutulmasına rağmen evlenmeye kalktığında yer yerinden oynadı. Bülent’in eskiden eşcinsel olduğu hafızalarda canlandı. Herkes Bülent olamaz. O da artık eşcinsel olmadığının iddiasında zaten. Oysa tam bir queen noktasında. Haplanmışız gibi yaşıyoruz aslında; bir şeyler olup bitiyor, bizim gördüklerimiz hayal mi, gerçek mi, ayırt edemiyoruz.
Serkan : Bir kişi Eşcinsel olduğunu Ne zaman ve Nasıl anlayabilir ?
Küçük İSKENDER : Eşcinsellik, bir cinsel tercih değil, bir cinsel yönelimdir. Yani eşcinsel olunmaz, eşcinsellik secilmez; eşcinsel doğulur. Ergenliğe giren her insan, yoğun değilse de bu hissi yakalar, kendi ruhunda şekillendirir.
Serkan : Din Olgusunu ortadan kaldırırsak Türk Toplumunun eşcinseliğe karşı bakış açısı ne olur ?
Küçük İSKENDER : Değişmez. Eşcinsellik, beraberinde bir kültür hareketini getirir. Bizim öyle level atlama merakımız yok. İş, aş yetiyor. Cinsel özgürlük, bu topraklar için bir lüks görünümünde hala.
Serkan : Türkiyede Eşcinselliği sınırlandıran din midir ?
Küçük İSKENDER : Hayır. Bağnazlık ve cehalettir.
Eşcinsel toplumların sonu hüsran olarak görünüyor tarih boyunca buna çeşitli örnekler veriliyor. bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ?
Tarih ya da mitoloji, insan elinden çıkmadır. Heteroseksistlerin tekelindeki bir geçmiş, eşcinsellere sempati ile yaklaşacak değil. O yüzden, korku ile eğitilmeyi, yönlendirilmeyi bırakıp biraz fütirist bir bakış açısıyla yaklaşalım hayatlara; canınızın istediğini yapın, kimseyi üzmeden.
Gelecek’te Türkiye’de eşcinsellik ne durumda olur ?
Şu andaki durumdan farklı bir noktaya gitmez. Bir iki gay club daha açılır, o kadar. Varoştan gelen maço jigololar biraz daha fazla hırsızlık yaparlar, gay cinayetleri de artar.
Serkan : Uluslararası istanbul eşcinsel haftasında bulundunuz mu ?
Küçük İSKENDER : Hayır. Hiçbir bilgim olmadı. Bu tür etkinliklerde dünyada ünlü gayler davet edilir; onların toplumun gözü önünde kimliklerini savunmaları heyecanla izlenir, alkışlanır. Biz de tam tersi; popülerlikle suçlanıp bu tür organizasyonlara davet edilmiyoruz. Tuhaf. Artık, çağrılsam da büyük olasılık gitmem. Çoğuna inancım kalmadı.
Serkan : Ailesi Eşcinsel olduğunu öğrendiği bir bireye nasıl bir tepki vermelidir ?
Küçük İSKENDER : Çağdaş düşünce, destek diyor. Türkiye için soruyorsan, eşcinsel arkadaş kaçıp canını kurtarsın.
Serkan : Türkiyedeki eşcinsellerin karşılaştıkları sıkıntılar ve bunların çözümleri hakkındaki fikirleriniz nelerdir ?
Küçük İSKENDER : Her ne kadar gettolaşmak, arkadaş grupları kurmak çözüm gibi görünse de, heteroseksüel arkadaşlardan kopmamak lazım. En önemlisi, hiç kimse adult sitelerden, gay club’lardan arkadaş edinmesin bu dönemlerde. Çoğu rentboy, eşcinselleri zayıf, korunmasız ve zengin sanıyor. Hayatlarını tehlikeye atmasınlar. En önemli dert, sevgilin tarafından anlaşılmamak ya da platonik aşklar; ee, bu da işin cilvesi.
Serkan : Hz Hava’nın Hz Adem’in sol kaburga kemiğinden yaratılmasını göz önünde bulundurursak erkeklerin eşcinsel olmaları normal midir ?
Küçük İSKENDER : Din tarihi, eşcinselliği şekillendirmez. Onun hedefi ve gayesi bellidir. Üstelik ben evrime inanan biriyim.
Serkan : Her Erkek’te eşcinsellik var mıdır ?
Küçük İSKENDER : Genetik bir gerçek var elbette; kromozom durumu; kadın xx, erkek xy. Erkeğin kadın hormonu da salgıladığı biliniyor; ancak bunu eşcinselliğe oturtmak, henüz bilimsel olarak saptanmadı.
Serkan : Çocuğunuzun eşcinsel olduğunu öğrenseniz nasıl bir tepki ortaya koyarsınız ?
Küçük İSKENDER : Dikkatli olmasını söyler ve istediğinde bana danışabileceğini belirtirdim. Eğer, kendine yetecek kadar büyüdüyse, hayat onun hayatıdır. Ben onu yaratmadım; dünyaya gelmesine ve büyümesine yardım ettim. Beni ayrıca arkadaş kabul ederse, her şeyini paylaşabilir.
Serkan : Cinsel Yöneliminiz Nedir ?
Küçük İSKENDER : Bu kadar sözden sonra bu soruya nasıl bir yanıt vermemi beklerdiniz?! Üstelik tercih ettiğim, tercih edilebilme olasılığı olan bir şey de değil; kestirme yanıt istiyorsanız, evet, gayim.
HaSTaRuH_666

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

MesajKonu: Geri: Küçük İskender.. Yaşam ötesi bir adam..   Ptsi Kas. 08, 2010 3:28 pm

Küçük İskender'in Sözlerinden bazıları;

1-"Seni sevmeler cumhuriyeti'' kalbe yapılan ağır bir darbeyle yıkılmıştır "
2-"Oysa birbirimize aynı mezara gömülmüş iki ceset nedenli yakın ve onlara nedenli mecbur olsak bile Ağlama! Ne yazık, elele tutuşamaz ki yanyana yatan ölüler ve tutuşmaz ki alevi ayrılığın"
3-"Sağlaması yapılmış bir çarpım gibiyiz sevişmelerden sonra: İkimizden biri sıfır olsa, diğeri ise istediği büyüklükte bir sayı; farketmeyecek sonuç = sıfır. "
4-"Ne kuşları seyreden kedi kadar heyecanlıyım artık ne de o kuşlar kadar salak ve kendine hakim "
5-"kamera stop! yalnızlığıma kapalı gişeyim"
6-"Bazen benim de üzerimde bir uyarı yazısı olsun istiyorum, kırmadan seviniz''
7-"Yanlış adrese gönderilmiş bir mektup gibi ne olur iade et kendime beni"
8-"Bana 'benden iyisini bulamazsın' diyen sevgilim: Ne gemiler yaktım ben, kıçı kırık bir sandalın lafı mı olur.."
9-"sen bir defa olsun “seni seviyorum” yalanını at ;melekler günahını bana yazsın olur mu ? "
10-"attığın tüm zarlar kaybettirdi bana.. hani sen benim düş-eşimdin…”
11-"civarda bana benzer bir hayvan görürseniz hemen vurun! yoksa sevip evcilleştirmek zorunda kalırsınız…!”
12-"olur bırakma sigarayı, ****** et sağlığa zararlı sloganını.. sen bilmiyorsun, gittiğinden beri izmaritlerde dudak izini aradığımı..”
13-"az geçtim” demiyorum artık… bir harf daha ekledim acım diner belki diye… artık ” vazgeçtim…”
14-"kapat ağzını sevgilim.! yalanların cereyan yapıyor.!”
15-"söyleyecek sözüm yok. yeni bir sevdaya tutulana kadar yerçekimsiz ortamda şizofreni dersleri alacağım.”
16-"Dünyanın en uzun gecesi 21 aralık değil beni terkettiğin gecedir. Beni üzdüğün yorduğun yıprattığın gecedir.Bir kabahat mi gerçekten kendi dışında birine hayranlık beslemek? ! Gerçekten kırıyorsun beni,Bir nedeni yok. Yalnızca öptüm."
17-"bazı aşklar bitmesi için yaşanır bazı doğum günleri kötü geçer,bazı romeolar julietleri iplemez"
18-"sevgilim! sana eşim diyemem! eşim demek benzerim demektir.ben bana benzeyen birini sevemem!”
19-" ben senin televizyonunum... uzaktan kumandan olmayınca tuşuma basıp ta çalıştırmayı unuttuğun.. ben seni yerel sevdim .. sen beni genel.. ben sana naklen yayındım.. sen benim yaralarıma bant sardın... şimdi kaçıncı kanalı açarsan aç.. reytingi tavana vurmuş karıncalı bir yalnızlığım.."
20-"sanmaki adını ağzıma alıyorum diye seni seviyorum.. dudak tiryakiliği benimkisi seni içime çekmiyorum."
21-"Hey Kadın senin ellerin yok mu Her " seni seviyorum " diyene bacaklarını açıyorsun"
22-"Soğuk ve şekersiz çay gibisin ne içimi ısıtıyorsun ne ağzımda güzel tat bırakıyorsun..Sadece uykumu kaçırıyorsun"
23-"Aşk deplasmanda defans ağırlıklı oynar"
24-" Misafirliğe gittiğim evlerde yırtık çorabımı saklar gibi saklıyordum seni deli gibi sevdiğimi."
25-"Hayvanlar insanlar için yaratılmıştır" diyor İncil. Belki de o yüzden bağlıyım sana."
26-"Yüreğimi ona verdim lades! Yeni aşklar sunmayın bana aklımda! "
27- "Tahterevalliden ilk kim kalkarsa yırtar, öbürünün kıçı yere vurur!
28- "Nehirlere karışan zehirli atıklar gibi ağır ağır akarak kanıma karışmakta yokluğun..."
29-" FarkLı kanallarda farklı programlarda atışıyoruz sevgilim.Sen reytingi
tavan yapan bir dizide yavşagın biriyle yiyişirkenben ucuz bir yemek programında tarifini veriyorum senin.."
30-"Adımı ilk söylediğin gün,kan geldi kulaklarımdan o gece.. "

HaSta

MesajKonu: Geri: Küçük İskender.. Yaşam ötesi bir adam..   Ptsi Kas. 08, 2010 3:58 pm

Arkadaş bu iskender sen misin ? yoksa sadece sponsorluk mu yapıyorsun.
HaSTaRuH_666

Karakter Sayfası
Karakterin Adı:

MesajKonu: Geri: Küçük İskender.. Yaşam ötesi bir adam..   Ptsi Kas. 08, 2010 4:04 pm

Küçük iskenderi,tanımayanlar ve sevenleri için bu paylaşımı yaptım..
Ama ben,senin bu adamı Tanıdığına eminim Very Happy
ve yararlı paylaşımlar,yapabilirsin sende arkadaşım..

Küçük İskender.. Yaşam ötesi bir adam..
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» işte tg ye tek atan adam !!!
» Son dakikaların adamı
» kardan adamı ve yağan karı yok etme
» Adam sitemin şifresini değiştirdi yardımmm
» AğıR nickLeR